Jméno:

Svět techniky Ostrava

Nástěnka Pionýr, z. s. - Pionýrské skupiny Šenov

Dění na táborech 2016

Aktuální fotky a dění z Prvního turnusu a Druhého turnusu tábora najdete v naší fotogalerii na Rajčeti.

Oddílové schůzky 2015/2016

Schůzky probíhají každé úterý (kromě prázdnin a státních svátků) od 15:45 hodin do 17:30 hodin v naší klubovně ve Staré škole v Šenově. Jsou vítány všechny děti ve věku od 6 do 15 let. S sebou na každou schůzku: přezůvky, blok nebo sešit, psací potřeby, pití, uzlovačku. Hrajeme s dětmi celoroční hru – bližší informace najdete zde na stránkách pod obrázkem Staré školy.

Novinky ve fotogalerii

Fotky z Příměstského tábora 11.7. - 15.7.2016

Fotky z Příměstského tábora 25.7. - 29.7.2016

-02.08.2016-

Pionýr, z. s. - Pionýrská skupina Šenov

zve všechny děti ve věku 6 - 15 let na své pravidelné schůzky, které se konají vždy v úterý ve staré škole.

Jako další aktivity pořádá naše PS pro děti i víkendové pobyty, jednodenní výlety, závody, soutěže, tábory, na které se mohou děti rovněž přihlásit.

Pionýr, z. s. - Pionýrské skupiny ŠENOV - klubovna ve Staré škole
schůzky vždy v úterý od 15:45 do 17:30 hod.

Kostelní 128, 739 34 Šenov
Vedoucí PS: Jiří Chrástek
e-mail: zc.manzes@voktsarhc

Vedoucí oddílu: Veronika Perzynová
e-mail: zc.murtnec@epakinorev

číslo účtu PS: 2200517986/2010

A prej jsme taky na facebook ico.

Evidenční list rok 2016 pro členy naší skupiny, ale i Ty co mají zájem se jimi stát, ke stažení zde.

Mohli byste chtít

Lenka pro vás připravila zpěvník. Takže neváhejte a toužete po něm a učte se k táboráku.

Táborové Kroniky

Postupně pro Vás skenujem Táborové kroniky z jednotlivých let..

Pohádka o Pionýr, z. s. - Pionýrské skupině Šenov

Bylo, nebylo, v dalekém hrabství, až na samém kraji, kde slunce vychází nad Království české se líně rozvalovalo malé městečko. Městečko bylo zováno Šenov – jeho jméno nepochází, jak se mnozí domnívají, z německého Schein oft – Hojná stravenka, ale ze starého germánského nářečí, ve kterém to znamená Krásný Dvůr. A v tom městečku v některých tu i onde chalupách žilo několik lidí, kteří si rádi hráli. A protože znali spousty her, tak se o ně chtěli podělit s ostatními. Rozhodli se založit tedy svou pionýrskou skupinu, aby mohli pozvat přehršel mladých lidí a najít tak další kamarády pro své hry. A slovo dalo slovo, a i stalo se. Jejich nápad přetrval až do dnešních dnů. A nejen díky nim tato Pionýrská skupina Šenov existuje již více než padesát let.

V roce 1990, když vznikl obnovený Pionýr, z. s., se do té doby fungující Pionýrská skupina Víta Nejedlého změnila v Pionýrskou skupinu Šenov, součást občanského sdružení PIONÝR. Doby před rokem 1990 si však pamatuje už jen hrstka z jejich členů a my „mladší“ tedy můžeme popsat jen těch posledních 20 let. V této době naše pionýrská skupina směřuje mladé nebo ty, kteří se tak cítí, k sebepoznání, seberozvoji, demokracii, morálním hodnotám a hlavně k přátelství. Mnoho dětí s námi zažilo svá největší dobrodružství, někteří s námi zůstali, a ti dnes tvoří tu správnou „Partu, která neví, co je nuda“. Jako dobrovolníci se vzděláváním potvrzeným Ministerstvem školství pořádáme mnoho akcí určených hlavně pro lidi od 6 do 26 let, z nichž bychom chtěli zmínit hlavně třítýdenní dětské stanové tábory na Bystřičce nebo každotýdenní schůzky, nyní ve „Staré škole“ v Šenově. V současné době máme okolo 50 registrovaných členů a mnoho dalších kamarádů i ze vzdálenějších končin naší republiky. A tak, máš-li chuť zažít neobyčejné a poznat spoustu lidí, kteří si chtějí hrát a být vašimi kamarády, vyber si nějakou akci z naší nabídky, přihlas se a těš se na zábavu a dobrodružství, o které u nás není nouze.

Zazvonil zvonec, ....

Pionýr, z. s.